ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ

Έναρξη 2ου Κύκλου Αιτήσεων για το Μεταπτυχιακό Πρόγραμμα "Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση"

24 Ιουλίου 2024

Tο Τμήμα Μηχανικών Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων της Πολυτεχνικής Σχολής του Πανεπιστημίου Αιγαίου (www.icsd.aegean.gr) ανακοινώνει τον 2ο κύκλο αιτήσεων για το Πρόγραμμα Μεταπτυχιακών Σπουδών «Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση».

Οι αιτήσεις υποβάλλονται ηλεκτρονικά στην ιστοσελίδα https://nautilus.aegean.gr/ έως και την Κυριακή 01.09.2024.

Οι ενδιαφερόμενοι καλούνται να συμπληρώσουν την Αίτηση Υποψηφιότητας που είναι διαθέσιμη στην παραπάνω ιστοσελίδα και να επισυνάψουν τα ακόλουθα συμπληρωματικά στοιχεία:

1. Αίτηση υποβολής υποψηφιότητας.
  2. Αναλυτικό βιογραφικό σημείωμα.
  3. Φωτοτυπία πτυχίου/διπλώματος ή βεβαίωση περάτωσης σπουδών.
  4. Πιστοποιητικό αναλυτικής βαθμολογίας προπτυχιακών μαθημάτων, όπου θα αναγράφεται ο βαθμός του πτυχίου ή διπλώματος.
  5. Δημοσιεύσεις σε περιοδικά με κριτές, εάν υπάρχουν.
  6. Αποδεικτικά επαγγελματικής ή ερευνητικής δραστηριότητας, εάν υπάρχουν.
  7. Φωτοτυπία δύο όψεων της αστυνομικής ταυτότητας.
  8. Δύο συστατικές επιστολές.
  9. Πιστοποιητικό γλωσσομάθειας αγγλικής γλώσσας, επιπέδου τουλάχιστον Β2.
  10. Πιστοποιητικό επάρκειας της ελληνικής γλώσσας για αλλοδαπούς/ες υποψήφιους/ες,
    εφόσον απαιτείται.

Δείτε αναλυτικές πληροφορίες για το πρόγραμμα.

Δείτε την πρόσκληση.

Ο Διευθυντής του Προγράμματος Μεταπτυχιακών Σπουδών