Ωρολόγιο Πρόγραμμα XEIM 17-18

Σύνοψη Εξαμήνου

Εβδομάδες Ημερομηνίες Περιγραφή
2 02/10/2017 - 13/10/2017 Δια ζώσης διδασκαλία
* Αναζητήστε το διήμερο που αντιστοιχεί στο ΠΜΣ / Κατεύθυνσή σας
9 Οκτ '17 - Δεκ '17 Διδασκαλία σε εβδομαδιαία βάση με τη χρήση διαδικτυακής πλατφόρμας
(αναμένονται οι ημερομηνίες)
Δεκ '17 - Ιαν '18 Διακοπές Χριστουγέννων
(αναμένονται οι ημερομηνίες)
Ιαν '18 Διδασκαλία σε εβδομαδιαία βάση με τη χρήση διαδικτυακής πλατφόρμας
(αναμένονται οι ημερομηνίες)
2 Φεβ '18 Εβδομάδα ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών δια ζώσης διδασκαλίας και εξεταστική περίοδος
(αναμένονται οι ημερομηνίες)
Φεβ '18 Έναρξη εαρινού εξαμήνου
(αναμένονται οι ημερομηνίες)
Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (04/10/2017 - 05/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Ασφάλεια Συστημάτων Βάσεων Δεδομένων
(ΜΥΡΤΩ)
Θ. Τζουραμάνης
Ασφάλεια Δικτύων Υπολογιστών και Επικοινωνιών
(ΜΥΡΤΩ)
Γ. Καμπουράκης
12.00-14.30 Ασφάλεια Δικτύων Υπολογιστών και Επικοινωνιών
(ΜΥΡΤΩ)
Γ. Καμπουράκης
Ασφάλεια Συστημάτων Βάσεων Δεδομένων
(ΜΥΡΤΩ)
Θ. Τζουραμάνης
15.30-18.00 Κρυπτογραφία
(ΜΥΡΤΩ)
Ε. Κωνσταντίνου
Ασφάλεια και Ιδιωτικότητα στο Διαδίκτυο του Μέλλοντος
(ΜΥΡΤΩ)
Π. Ριζομυλιώτης
18.30-21.00 Κρυπτογραφία
(ΜΥΡΤΩ)
Ε. Κωνσταντίνου
Ασφάλεια και Ιδιωτικότητα στο Διαδίκτυο του Μέλλοντος
(ΜΥΡΤΩ)
Π. Ριζομυλιώτης

Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (02/10/2017 - 03/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Πληροφοριακά Συστήματα
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Μ. Καρύδα
Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση I: Υπηρεσίες και Υποδομές
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Ε. Λουκής
12.00-14.30 Ηλεκτρονική Διακυβέρνηση I: Υπηρεσίες και Υποδομές
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Ε. Λουκής
Πληροφοριακά Συστήματα
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Μ. Καρύδα
15.30-18.00 Διοίκηση Ψηφιακών Επιχειρήσεων και Οργανισμών
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Αλεξόπουλος - Ανδρουτσοπούλου
Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων και Τεχνολογίες Ενίσχυσης της Ιδιωτικότητας
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Σ. Κοκολάκης
18.15-20.45 Διοίκηση Ψηφιακών Επιχειρήσεων και Οργανισμών
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Αλεξόπουλος - Ανδρουτσοπούλου
Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων και Τεχνολογίες Ενίσχυσης της Ιδιωτικότητας
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Σ. Κοκολάκης

Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (11/10/2017 - 12/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Μηχανική Μάθηση
(ΛΥΔΙΑ)
Ε. Σταματάτος
Επεξεργασία Εικόνας και Ρομποτική Όραση
(ΛΥΔΙΑ)
Ε. Καβαλλιεράτου
12.00-14.30 Επεξεργασία Εικόνας και Ρομποτική Όραση
(ΛΥΔΙΑ)
Ε. Καβαλλιεράτου
 Μηχανική Μάθηση
(ΛΥΔΙΑ)
Ε. Σταματάτος
15.30-18.00 Συνδυαστική Βελτιστοποίηση και Σύγχρονες Οικονομικές Εφαρμογές
(ΛΥΔΙΑ)
Α. Καπόρης
Κατανεμημένα Συστήματα και Υπηρεσίες Ιστού
(ΜΥΡΤΩ)
Χ. Γκουμόπουλος
18.30-21.00 Συνδυαστική Βελτιστοποίηση και Σύγχρονες Οικονομικές Εφαρμογές
(ΛΥΔΙΑ)
Α. Καπόρης
Κατανεμημένα Συστήματα και Υπηρεσίες Ιστού
(ΜΥΡΤΩ)
Χ. Γκουμόπουλος

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 10/10/2016)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Συνδυαστική Βελτιστοποίηση και Σύγχρονες Οικονομικές Εφαρμογές
Α. Καπόρης
Κατανεμημένα Συστήματα και Υπηρεσίες Ιστού
Χ. Γκουμόπουλος
Μηχανική Μάθηση
Ε. Σταματάτος
Επεξεργασία Εικόνας και Ρομποτική Όραση
Ε. Καβαλλιεράτου

Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (12/10/2017 - 13/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Επίδοση Δικτύων και Υπηρεσιών
(ΦΑΙΔΡΑ)
Χ. Σκιάνης
Κινητές και Δορυφορικές Επικοινωνίες
(ΦΑΙΔΡΑ)
Ν. Νομικός
12.00-14.30 Κινητές και Δορυφορικές Επικοινωνίες
(ΦΑΙΔΡΑ)
Ν. Νομικός
 Σχεδιασμός, Ανάπτυξη και Επίδοση Δικτύων και Υπηρεσιών
(ΦΑΙΔΡΑ)
Χ. Σκιάνης
15.30-18.00 Κατανεμημένα Συστήματα και Υπηρεσίες Ιστού
(ΦΑΙΔΡΑ)
Χ. Γκουμόπουλος
Σχεδίαση Ολοκληρωμένων Ψηφιακών Συστημάτων
(ΦΑΙΔΡΑ)
Ε. Καλλίγερος
18.30-21.00 Κατανεμημένα Συστήματα και Υπηρεσίες Ιστού
(ΦΑΙΔΡΑ)
Χ. Γκουμόπουλος
Σχεδίαση Ολοκληρωμένων Ψηφιακών Συστημάτων
(ΦΑΙΔΡΑ)
Ε. Καλλίγερος

 
Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (02/10/2017 - 03/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Πληροφοριακά Συστήματα
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Μ. Καρύδα
Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα
(ΑΛΚΜΗΝΗ)
Δ. Δρόσος - Κ. Φούσκας
12.00-14.30 Καινοτομία και Επιχειρηματικότητα
(ΑΛΚΜΗΝΗ)
Δ. Δρόσος - Κ. Φούσκας
Πληροφοριακά Συστήματα
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Μ. Καρύδα
15.30-18.00 Διοίκηση Ψηφιακών Επιχειρήσεων και Οργανισμών
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Αλεξόπουλος - Ανδρουτσοπούλου
Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων και Τεχνολογίες Ενίσχυσης της Ιδιωτικότητας
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Σ. Κοκολάκης
18.15-20.45 Διοίκηση Ψηφιακών Επιχειρήσεων και Οργανισμών
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Αλεξόπουλος - Ανδρουτσοπούλου
Ασφάλεια Πληροφοριακών Συστημάτων και Τεχνολογίες Ενίσχυσης της Ιδιωτικότητας
(ΗΛΕΚΤΡΑ)
Σ. Κοκολάκης

Το πρόγραμμα διαμορφώνεται από τα μαθήματα που παρακολουθεί ο κάθε φοιτητής από το ΠΜΣ1 σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα καθηγητή του.
Πρόγραμμα 1ης εβδομάδας (10/10/2017 - 11/10/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
09.00-11.30 Καλωσόρισμα Τεχνολογίες Λογισμικού
(ΜΥΡΤΩ)
Τεχνολογίες Επικοινωνιών και Δικτύων
(ΜΥΡΤΩ)
Γ. Κορμέντζας
12.00-14.30  Τεχνολογίες Επικοινωνιών και Δικτύων
(ΜΥΡΤΩ)
Γ. Κορμέντζας
Τεχνολογίες Λογισμικού
(ΜΥΡΤΩ)
15.30-18.00 Πληροφοριακά Συστήματα
(ΜΥΡΤΩ)
18.30-21.00  Πληροφοριακά Συστήματα
(ΜΥΡΤΩ)

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 19/10/2016)

Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Τεχνολογίες Επικοινωνιών και Δικτύων Τεχνολογίες Λογισμικού  Πληροφοριακά Συστήματα

Χώροι διδασκαλίας θεωρητικών και εργαστηριακών μαθημάτων

Κτήριο Λυμπέρη: Παλαμά 2, Καρλόβασι

  • Αίθουσα ΜΥΡΤΩ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (Α’ όροφος)
  • Αίθουσα ΔΟΡΥΣΣΑ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ισόγειο, είσοδος δεξιά)
  • Αίθουσα ΑΡΤΕΜΙΣ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ισόγειο, είσοδος αριστερά)
  • Αίθουσα ΛΥΔΙΑ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ημιώροφος)
  • Εργαστήριο ΗΛΕΚΤΡΑ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, αριστερά της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Εργαστήριο ΑΛΚΜΗΝΗ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, δεξιά της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Εργαστήριο ΦΑΙΔΡΑ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, δεύτερη είσοδος δεξιότερα της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Γραφείο Β14: Γραφείο Κτηρίου Λυμπέρη (Β' όροφος)