Ωρολόγιο Πρόγραμμα ΕΑΡ 16-17

Σύνοψη Εξαμήνου

Εβδομάδες Ημερομηνίες Περιγραφή
2 20/02/2017 - 22/02/2017 Δια ζώσης διδασκαλία
 9 27/02/2017 - 09/04/2017 Διδασκαλία σε εβδομαδιαία βάση με τη χρήση διαδικτυακής πλατφόρμας
10/04/2017 - 21/04/2017 Διακοπές Πάσχα
22/04/2017 - 02/06/2017 Διδασκαλία σε εβδομαδιαία βάση με τη χρήση διαδικτυακής πλατφόρμας
2 05/06/2017 - 30/06/2017 Εβδομάδα ειδικών εκπαιδευτικών αναγκών δια ζώσης διδασκαλίας και εξεταστική περίοδος
Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 27/02/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Ειδικά Θέματα Κρυπτογραφίας και Ασφάλειας
Π. Ριζομυλιώτης
Ασφάλεια Ασύρματων και Κινητών Δικτύων Επικοινωνιών
Μ. Αναγνωστόπουλος
Διοίκηση Ασφάλειας Πληροφοριακών Συστημάτων
Σ. Κοκολάκης
Θέματα Δικαίου της Πληροφορίας
Λ. Μήτρου

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 27/02/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Βάσεις Πολυδιάστατων Δεδομένων και Εφαρμογές στο Διαδίκτυο
Ι. Μανωλόπουλος
Συστήματα Διάχυτου Υπολογισμού
Χ. Γκουμόπουλος
Εξόρυξη Δεδομένων στον Παγκόσμιο Ιστό
Μ. Μαραγκουδάκης
Σημασιολογικός Ιστός
Α. Παπασαλούρος

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 27/02/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Θέματα Δικτύων, Πράσινης Τεχνολογίας και Προηγμένων Υπηρεσιών Επόμενης Γενιάς
Γ. Κορμέτζας
Συστήματα Διάχυτου Υπολογισμού
Χ. Γκουμόπουλος
Ασύρματα Δίκτυα Επικοινωνιών
Δ. Βουγιούκας
Ενσωματωμένα Συστήματα
Ε. Καλλίγερος
Υπολογιστική Νέφους
Χ. Σκιάνης

Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 27/02/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-20.00 Συστήματα Διαχείρισης Επιχειρησιακών Πόρων
Ε. Λουκής
Ψηφιακό Μάρκετινγκ
Δ. Δρόσος
Ψηφιακές Υπηρεσίες και Τεχνολογίες
Δ. Δρόσος
Θέματα Δικαίου της Πληροφορίας
Λ. Μήτρου
Ερευνητική Μεθοδολογία και Τρέχοντα Ερευνητικά Θέματα 
Σ. Κοκολάκης
20.00-21.00 Ηλεκτρονική Εφοδιαστική Αλυσίδα
Δ. Δρόσος

Το πρόγραμμα διαμορφώνεται από τα μαθήματα που παρακολουθεί ο κάθε φοιτητής από το ΠΜΣ1 σε συνεννόηση με τον επιβλέποντα καθηγητή του.
Ωρολόγιο Πρόγραμμα Εξαμήνου (Έναρξη 27/02/2017)
Ώρες Δευτέρα Τρίτη Τετάρτη Πέμπτη Παρασκευή
18.00-21.00 Δομές και Βάσεις Δεδομένων Ασφάλεια Πληροφοριακών και Επικοινωνιακών Συστημάτων Ευφυή Συστήματα

Χώροι διδασκαλίας θεωρητικών και εργαστηριακών μαθημάτων

Κτήριο Λυμπέρη: Παλαμά 2, Καρλόβασι

  • Αίθουσα ΜΥΡΤΩ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (Α’ όροφος)
  • Αίθουσα ΔΟΡΥΣΣΑ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ισόγειο, είσοδος δεξιά)
  • Αίθουσα ΑΡΤΕΜΙΣ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ισόγειο, είσοδος αριστερά)
  • Αίθουσα ΛΥΔΙΑ: Αίθουσα Κτηρίου Λυμπέρη (είσοδος από οδό Γοργύρας, ημιώροφος)
  • Εργαστήριο ΗΛΕΚΤΡΑ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, αριστερά της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Εργαστήριο ΑΛΚΜΗΝΗ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, δεξιά της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Εργαστήριο ΦΑΙΔΡΑ: Εργαστήριο Κτηρίου Λυμπέρη (Ισόγειο, δεύτερη είσοδος δεξιότερα της κεντρικής εισόδου του κτηρίου)
  • Γραφείο Β14: Γραφείο Κτηρίου Λυμπέρη (Β' όροφος)